Tank Temizliği

Tank Temizliği

Günümüzde tanklar; gıda, enerji, kimya, taşımacılık gibi birçok alandaki ürünleri depolamak, taşımasını kolaylaştırmak ve güvende kalmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Tankların içerisindeki ürünler, zamanla tanklarda tortu, kir, birikinti, çamur oluşturabilir.

Oluşan tortular tankların korozyonuna, zehirli gaz çıkışına, ürünlerin özelliğini kaybetmesine, verimliliğin azalmasına, tıkanmalara, arızalara sebebiyet verebilir. Ya da mevcut tankların içerisindeki ürünlerin değişmesi gerekebilir. Bu durumlarda tank temizliği gerekmektedir.

Periyodik tank temizleme ile tankların dibinde kalan tortu, çökelme ve istenmeyen atıklardan kurtulabilir, depo edilecek yeni ürünleri ekleyebilir, böylece büyük fiyatlar ödeyip yeni bir tank almak yerine eski ve hala işlev gören tankınızı ilk günkü temizliği ile gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizin kalitesini düşürmeden tertemiz yeni bir tanka dolum yapabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar ile tank temizliği yapılmadığı takdirde tank içerisinde bulunan ürünün kalitesinde düşme gözlemlenirken tanka yeni katılacak olan ürünün bozulduğu tespit edilmiştir.

Bazı havalandırma özelliği bulunmayan petrol tanklarında, yakıt içerisinden buharlaşan zehirli gazlar tank içerisinde zamanla sıkışarak patlama riski oluşturur. Patlama riskini ortadan kaldırmak için tankların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Akaryakıt, gıda, kimyasal, ısı tanklarının yanı sıra kazan, ısı eşanjörü vb. endüstriyel ekipmanların temizliğinde Solar Temizlik profesyonel hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Özel kimyasallarımız ve ekipmanlarımız sayesinde verimliliğinizi arttırabilir, yüksek standartlarda ürünlerinizi depolayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

0
+
Memnun Müşteri
0
M +
Temizlenen Panel
0
Yıl Deneyim
0
+
Kahve