Pano Temizliği

Pano Temizliği

Elektrik tesislerinde periyodik pano temizliği oldukça önem arz etmektedir. Pano şalt malzemelerinin yüzeyinde yosunlaşma, tozlanma ve kireçlenmelerden dolayı iletkenlik değeri giderek artış gösterebilir. Şalt malzemelerin iletkenliğinin artması; aşırı yük yüklenmesine, ark oluşmasına ve patlamalara sebebiyet verebilir.

Elektrik patlamaları ve yangın elektrik tesisleriniz için büyük risk oluşturmaktadır. Elektrik tesislerinizi olası risklerden ve yangınlardan korumak için panolarınızın periyodik ve düzenli bir şekilde temizliğinin yaptırılmasını şiddetle öneriyoruz!

Elektrik tesislerindeki panoların demonte edildiği süre boyunca üretim/tüketim kaybı yaşanacağından dolayı panoların yerlerinden sökülmesi çok tercih edilen bir durum değildir.

Elektrik tesislerindeki panolar hayati öneme sahip organ görevi görmektedir. Yanlış bir temizleme işlemi tesisinize çok büyük zararlar verebilir. Bu nedenle panolarınız uzman ekipler tarafından iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyularak düzenli bir şekilde temizlenmelidir.

Elektrik panolarında zaman içerisinde kir, yağ gibi kirlilikler görülmektedir. Bu kirlilikler nedeniyle aşırı yüklenme, elektrik kartlarının arızalanması veya yanması gibi sorunlar meydana gelebilir ve yangın oluşabilir. Yangın ile birlikte tesisinizdeki diğer ekipmanların da hasar görmesine ve patlamasına neden olabilir.

Periyodik temizlik yapıldığı zaman oluşabilecek arızaların önüne geçilmekte ve arızalanma gibi ekstra işletme maliyeti çıkarabilecek sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Solar Temizlik ekibi olarak özel çözümlerimiz sayesinde;

  • Elektrik panolarınızı sökmeden bir bütün halinde temizliyoruz.
  • Metal, plastik, lastik, boyalı vs. yüzeylere zarar vermeden temizlik yapıyoruz. Bu sayede panolarınızda korozyon oluşumunun önüne geçiyoruz.

Solar Temizlik, uzman ve tecrübeli kadrosu ile elektrik panolarınızın temizliğini kaliteli ve güvenli şekilde gerçekleştirerek çözüm ortağınız olmaktadır. Aynı zamanda profesyonel çalışma sistemi ile gerçek temizliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Pano temizliği hizmetimizden yararlanmak isterseniz bize ulaşın.

0
+
Memnun Müşteri
0
M +
Temizlenen Panel
0
Yıl Deneyim
0
+
Kahve