GES Temizlik Danışmanlığı

GES Temizlik Danışmanlığı

Panel yüzeyindeki kirlilik güneş ışınlarının hücrelere ulaşmasını engellemektedir. Belirli bir ağırlık, boyut ve şekle sahip olan toz; asidik olabilir ve panellerin yüzeyinde korozyon oluşumuna sebep verebilir. Oluşan korozyon nedeniyle zaman içerisinde fotovoltaik panel işlevsiz hale gelir ve değişmesi gerekir.

Santrallerin ges temizlik sıklığı çevredeki dış etmenlerin yol açtığı tozluluk oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Dış etmenler sebebiyle fotovoltaik panelde gözlemlenen hot spot, korozyon gibi hatalar ve arızalar panelinizin değişmesini gerektirir.

Ges Temizlik Danışmanlığı ile fotovoltaik panel temizliği yapılması için gereken süre öngörülerek hata ve arızaların ortaya çıkması engellenir.

Enerji faturalarınızı aydan aya kontrol ederek sisteminizin işlevselliğini takip edin. Elektrik faturasındaki değişiklikleri fark etmeye başlıyorsanız, solartemizlik veya solarbakım düşünmenin zamanı gelmiştir. Bölgedeki yağış miktarları mevsimsel olup PV yüzeyindeki tozun temizlenmesi için yeterli değildir.

Yağmur suyu ve musluk suyu panelde yıkama sonra içerdikleri partiküller nedeniyle leke bırakmaktadır. Oluşan leke ve zaman içerisinde panel yüzeyinin toz tabakası ile kapanmasıyla üretilecek enerji miktarı önemli oranda azalacaktır.

Periyodik Solar Bakım ve Solar Temizlik ile fotovoltaik panellerden daha yüksek gelir elde edebilirsiniz. Panellerinizin ne kadar iyi çalıştığını ve performanslarını gösteren bir izleme sistemi kullanmanız en doğru zamanda temizlik yaptırmanıza olanak tanıyacaktır. Ticari veya konuta yönelik güneş panellerinizin temizlenmesi gerektiğine karar verirseniz, temizlik danışmanlığımız ile profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

0
+
Memnun Müşteri
0
M +
Temizlenen Panel
0
Yıl Deneyim
0
+
Kahve